O MNĚ

Jsem Tomáš Driml nebo někdy taky jen Habr - strom, který od dětství šuměl za oknem mého pokoje a je šlachovitý a houževnatý jako já 😉

kým jsem

Přestože nějaký čas věnuji digitálním nástrojům, často mě najdete i ve školách s dětmi, v kanceláři mezinárodního programu Ekoškola s kolegy a v přírodě s rodinou na bylinkách.

Preferuji styl: "jen to důležité, jednoduše a hravě".

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

kdo jsem

Vyrostl jsem u lesa, v malé vesnici u Brna. Vztah ke vzdělávání máme v rodině. Absolvoval jsem Krajinné inženýrství na Mendelově univerzitě, teambuildingový kurz Jdeme společně, lesní pedagogiku atd.

Před 10 lety jsem začínal jako lektor - vedl jsem badatelské kroužky pro žáky a doučování. Později jsem pracoval jako projektant komplexních pozemkových úprav, popularizoval jsem precizní zemědělství a dálkový průzkum Země.

V posledních letech se věnuji tvorbě a lektorování environmentálních a IT vzdělávacích programů pro děti i dospělé. V programu Ekoškola se mj. starám, aby digitální procesy na pozadí běžely hladce. Ve volném čase vedu tábory, sbírám bylinky, tvořím z přírodnin a v sebeobraně hraju na ukulele 🙂

K ICT přistupuji jako k ohni: "Může to být dobrý sluha, ale také zlý pán." V jaké roli chcete být Vy?

moje motivace

Když jsem byl studentem, učili mě mnoho věcí, které nebyly tzv. do života. V každém případě to bylo formou drilu a podpory vnější motivace. Praktické ukázky byly sváteční záležitostí. Proto působím ve vzdělávání: snažím se ho zlepšovat zážitkovou pedagogikou, vlastními aktivitami a posilováním vnitřní motivace dětí. To mě vede ke vzdělávání, ve kterém nezapomínám dětem říct, proč to mají umět, k čemu je to dobré v životě - v jejich životě. Často se snažím právě skrze lákavý digitální svět a roboty probudit u dětí zájem o přírodu: tvořím aktivity s roboty, kterými se naučí i něco o přírodě.

Třeba Krajinářství je krásný obor, který jsem zjednodušil do vzdělávacího programu Malý krajinář, aby ho mohli objevovat už na 1. stupni ZŠ.

Dalším příkladem je komunitní sběr bylin - chtěl jsem, aby se lidé se zájmem o bylinky setkávali na loukách a společně sbírali, bavili se, obohacovali se. Nakonec jsem v zeleném srdci Olomouce vytvořil projekt Bylinkobraní, kde nejen sbíráme, ale také si hrajeme a vyrábíme z bylin, pro každého zdarma.

odkud mě možná znáte

mediální partner
mediální partner

napište mi

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů
Tento formulář je chráněn službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajůSmluvní podmínky společnosti Google.

fakturační údaje

Ing. Tomáš Driml

Jiříčkova 370/13, Olomouc 779 00

Datová schránka: dvpjgfh

IČ: 09 844 899

Podnikatel zapsán v živ. rejstříku Magistrátu města Olomouce.

uložte si vizitku: